Sezon weselny w pełni. Nawet pomimo ograniczeń związanych z organizacją imprez, można zauważyć, że branża weselna wyraźnie odżyła w ostatnich miesiącach. A w związku z tym także i inne branże, które świadczą jej usługi lub dostarczają produkty.

Dziś chcielibyśmy napisać kilka słów o tym, jak przygotować salę weselną z użyciem produktów i urządzeń dostępnych w naszym sklepie internetowym. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą właścicielom obiektów weselnych i restauracji w osiągnięciu dużego sukcesu w tym sezonie.

Przygotowanie sali przed przyjęciem weselnym

W każdym obiekcie oferującym możliwość organizowania dużych imprez muszą znajdować się profesjonalne sprzęty do sprzątania:

  • odkurzacz i/lub odkurzacz parowy,
  • myjka do okien,
  • myjka wysokociśnieniowa,
  • mop,
  • polerka do podłóg.

Przygotowując salę na wesele, trzeba zadbać o jej nieskazitelną czystość. Wyczyścić trzeba nie tylko podłogi i zakamarki w sali, ale także wszystkie meble (stoły, krzesła), elementy dekoracji (żyrandole, lampy, wazony) oraz używane podczas imprezy akcesoria (wózki i tace kelnerskie, sztućce, naczynia).

Klienci opłacający wesele z pewnością będą wymagać w tym względzie perfekcji – zresztą zasługują na to w tak ważnym dniu. Nikt nie chciałby przecież, aby impreza była popsuta przez niedomyte naczynia lub dlatego, że suknia ślubna Panny Młodej zabrudziła się, gdy ta usiadła na krześle.

Skoro mowa o sukniach ślubnych, w salach weselnych bardzo ważne jest to, aby wyeliminować wszelkie ryzyko zniszczenia tej cennej kreacji. Nie można więc pozwolić na przykład to, aby z mebli wystawały drzazgi, gwoździe lub inne elementy, o które można zahaczyć suknią. Suknie ślubne w Łodzi to produkty nie tylko piękne, ale też bardzo kosztowne. Wielokrotnie Panny Młode decydują się na sprzedaż swojej sukni po ślubie, a jeśli zostanie ona zniszczona, to niestety nie będzie takiej możliwości lub trzeba będzie dodatkowo opłacić naprawę. Kreacji nie będzie można też zwrócić, jeśli została wypożyczona z salonu sukien ślubnych, a to narazi nowożeńców na dodatkowe koszty.

Profesjonalne sprzątanie po weselu

Drugą ważną kwestią związaną z utrzymaniem czystości w sali weselnej jest sprzątanie po zakończonej imprezie. Jak wiadomo, tego typu przyjęcia mają bardzo dynamiczny przebieg i niestety może się okazać, że pojawią się poważniejsze zabrudzenia lub nawet zniszczenia. Z najtrudniejszymi plamami na podłodze poradzą sobie profesjonalne myjki podłogowe. Tam, gdzie zawiedzie zwykły mop, warto postawić na bardziej zaawansowany sprzęt.

Po weselu trzeba też umyć wszystkie szklane powierzchnie – lustra, okna, przeszklone drzwi. Wyjątkowa uwaga należy się też toaletom, w których wskazane jest nie tylko dokładne czyszczenie, ale również dezynfekcja.

Sprzęty, urządzenia i środki chemiczne potrzebne właścicielom sal weselnych do celów porządkowych i higienicznych można znaleźć w naszym sklepie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z produktami.