O instalacji pomp ciepła w domach jednorodzinnych powiedziano już wiele. Istnieje mnóstwo argumentów za tym, żeby właśnie za pomocą pompy ciepła ogrzewać swój dom oraz podgrzewać używaną w nim wodę. Jak jednak ta kwestia wygląda w przypadku nieruchomości usługowych? Czy tam pompa ciepła także się sprawdzi?
Pompa ciepła w budynku usługowym – czy warto?
Sposób ogrzewania budynku wpływa na wiele kwestii związanych z jego użytkowaniem. Jeśli chodzi o pompy ciepła typu powietrze-woda, to z pewnością poza korzyściami finansowymi, warto zauważyć także korzyści praktyczne. Są to urządzenia działające bezobsługowo, co ułatwia utrzymanie budynku i nie angażuje dodatkowej pracy. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry działania, a pompa będzie funkcjonować właściwie bez naszego udziału.
I jest to właśnie jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, żeby pompy ciepła instalować w nieruchomościach usługowych. Właścicielom takich budynków w dużym stopniu ułatwia to eksploatację budynku związaną z ogrzewaniem oraz dostarczaniem ciepłej wody. Wygoda, bezpieczeństwo, sprawne i bezawaryjne działanie – w taki właśnie sposób prowadzenie dowolnego biznesu mogą ułatwić pompy ciepła. Olsztyn jest jednym z miast, w których rozwiązanie to przyjęło się wśród przedsiębiorców z różnych branż, którzy zauważyli korzyści praktyczne oraz finansowe. Obniżenie kosztów ogrzewania budynku i wody przekłada się na wyższe zyski. Inwestując w pompę ciepła, myślimy perspektywicznie i biznesowo, dzięki czemu stawiamy kolejny krok w kierunku sukcesu. A więc odpowiedź brzmi: TAK, warto!
W budynkach usługowych warto instalować każde źródła odnawialne. Czy to pompa ciepła czy też fotowoltaika. Każde odnawialne źródło energii daje możliwość oszczędzania pieniędzy firmowych, które przekładają się na wynik finansowy przedsiębiorstwa. Ważne by tak duża inwestycja była odpowiednio przeliczona oraz firmę było na nią stać.