Nadaj smak finansom

Źródła pasywnych dochodów

Stworzenie comiesięcznego stałego dochodu, na który poświęcimy początkowo dużo, a docelowo niewiele czasu jest marzeniem wielu ludzi. Dzięki przeglądowi możliwych źródeł pasywnych dochodów realizacja niezależności finansowej będzie łatwiejsza.

Pasywny dochód najłatwiej możemy uzyskać posiadając duże zaplecze finansowe, jednak ludzie bez wypchanego portfela również mają możliwość stworzenia źródła przyjemnego dochodu. Stworzenie wartościowego produktu to pierwszy krok ku niezależności finansowej. Jest Krokiem najtrudniejszym, ponieważ na początku ciekawy produkt może nie przynosić oczekiwanych dochodów, a na zyski trzeba poczekać zwykle przynajmniej kilka miesięcy.

 

Pasywny dochód od zera

 

Własna książka. Wkład finansowy nie jest wymagany, a oczekiwane zyski ze sprzedaży będą zależeć od popularności publikacji. Wymaganym elementem jest umiejętność pisania książek, a także wiedza bądź źródło inspiracji. Konkurencją dla napisania książki jest napisanie ebooka, czyli książki elektronicznej.

Własny biznes. Wkład finansowy możemy uzyskać poprzez różnego typu dofinansowania. Stworzenie biznesu, który będzie zarabiał bez naszego udziału będzie trudnym wyzwaniem, lecz dla osób posiadających przyszłościowy biznesplan oraz umiejętność zarządzania i dążenia do celu jest to sposób na zarobienie adekwatnie większych pieniędzy z pasywnego dochodu. Wadą jest długi okres, po którym możemy oddać ster kadrze kierowniczej aby cieszyć się z tego źródła.

Multi Level Marketing (MLM). Sprzedawanie produktów ludziom i zachęcanie do przyłączenia się do MLM może okazać się dochodowym pasywnym przychodem, jeśli mamy w sobie umiejętność przekonywania do kupna produktów oraz umiejętność budowania pod sobą nowych uczestników MLM. Multi Level Marketing to zysk bez ryzyka, jednak zysk zależy od naszej aktywności. Dochód pasywny z tego źródła może zostać osiągnięty jeśli pozyskamy nowych uczestników tej piramidy. Przykładem jest firma kosmetyczna Avon.

Programy partnerskie. Liczne serwisy internetowe oferują możliwość podzielenia się zyskiem, jeśli będziemy polecać produkty poprzez link partnerski. Link partnerski możemy przykładowo umieścić w stopce na forum czy też przesłać znajomemu. Program partnerski oferuje min. księgarnia Złote Myśli, portal finansowy Bankier oraz liczne sklepy internetowe. Z programu partnerskiego Złotych Myśli korzysta serwis www.sosbiznesowy.pl

Serwis internetowy. Wkład finansowy nie jest wymagany, jednak aby stworzyć dobry serwis kupno serwera i domeny internetowej to obowiązek, a koszt to na początek zaledwie kilkadziesiąt złotych. Wymaganiem jest umiejętność tworzenia serwisów internetowych, w zależności od typu serwisu musimy znać technologie internetowe. Pasywny dochód możemy uzyskać poprzez sprzedaż produktów programów partnerskich, sprzedaż reklam bądź płatnych produktów oferowanych w serwisie. Serwis z dobrą treścią będzie zarabiał na nas przez 24 godziny na dobę.

 

Pasywny dochód dla zamożniejszych

 

Odsetki. Od zaoszczędzonych pieniędzy możemy uzyskiwać regularne przychody w postaci odsetek od kapitału zgromadzonego na lokatach, czy też kontach oszczędnościowych. Wysokość odsetek jest uzależniona od kwoty zdeponowanej na rachunku, dlatego też niezależnością finansową będziemy cieszyli się, jeśli będziemy posiadać znaczną sumę.

Nieruchomości. Posiadając dodatkowe mieszkanie możemy zarabiać na wynajmowaniu go lokatorom. Pasywny dochód będzie wymagał od nas małego nakładu związanego z utrzymaniem mieszkania.

Dywidenda. Posiadając akcje stabilnej, osiągającej zyski spółki będziemy otrzymywali corocznie odpowiedni procent od zysków. Licząc na pasywny dochód z dywidendy musimy wiedzieć, że inwestujemy na giełdzie papierów wartościowych i podlegamy jej prawom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.