Nadaj smak finansom

Pożyczka pod mieszkanie nowym produktem pozabankowym

W obecnych czasach jest mnóstwo osób, które zostały wpisane do rejestru BIM z uwagi na brak terminowej spłaty swoich pierwotnie zaciągniętych zobowiązań. Fakt ten oznacza, że wspomniane osoby nie będą mogły przez okres najbliższych pięciu lat korzystać z pożyczek bankowych.

Alternatywnym rozwiązaniem wspomnianego problemu jest skorzystanie z oferty różnorakich firm wyspecjalizowanych w udzielaniu pożyczek. Firmy te są przeważnie kojarzone z takimi produktami jak na przykład pożyczki pozabankowe na dłuższy termin. Pożyczka pod mieszkanie jest nową pozycją w portfolio produktowym rzeczonych organizacji. Wspomniany rodzaj pożyczki jest dedykowany nie tylko osobom fizycznym, ale również osobom prawnym. Aby skorzystać z tego innowacyjnego produktu, wystarczy przedstawić pożyczkodawcy dokumenty potwierdzające własność mieszkania. Pożyczka pod mieszkanie jest zaciągana najczęściej w celu spłaty roszczeń prywatnego inwestora albo komornika. Opisywany typ pożyczki spełnia swoją funkcję nie tylko w przypadku dłużników, ale także w przypadku osób z tak zwaną czystą historią kredytową.

Pożyczkę pod mieszkanie można najprościej zdefiniować jako produkt finansowy o zbliżonej specyfice do pożyczki hipotecznej bez BIK. Istotą rzeczonego produktu finansowego jest ustalenie zabezpieczenia na mieszkaniu przez cały okres spłacania pożyczki w zamian za uzyskane wsparcie finansowe. Z chwilą nadejścia dnia spłaty mieszkanie zostaje automatycznie zwolnione z długu. Okres finansowania oraz konkretne koszty są ustalane na drodze indywidualnej analizy.

Pożyczka pod mieszkanie nie jest produktem, który wymaga zainicjowania skomplikowanych biurokratycznych działań. Aby się o nią ubiegać, wystarczy przedstawić wniosek pożyczkę w firmie, która zajmuje się profesjonalnym pośrednictwem finansowym. Podczas wizyty w biurze rzeczonej firmy pracownik zapewnia interesantowi konkretne doradztwo i sprawnie przeprowadza przez cały proces zaciągania pożyczki pod mieszkanie. Wstępnym etapem starania się o pożyczkę pod mieszkanie jest dogłębna analiza sytuacji finansowej pożyczkobiorcy dokonywana przez firmę udzielającą pożyczek. Jeśli wstępna decyzja jest pozytywna, interesant otrzymuje kompletną listę dokumentów koniecznych do uzyskania przydzielenia pożyczki pod mieszkanie. Po zgromadzeniu wszelkich wymaganych dokumentów należy je dostarczyć doradcy finansowemu i czekać na termin podpisania właściwej umowy u notariusza. Cała procedura zajmuje zwykle do kilkunastu dni. W międzyczasie pożyczkobiorca może się konsultować z doradcą w zakresie wszystkich zagadnień związanych z kosztami i okresem spłaty pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.